Skip to content

Rekrutacja

Poniżej informacje z rekrutacji do edycji 2011/2012, które mogą pomóc potencjalnym kandydatom w podjęciu decyzji do wzięcia udziału w konkursie w edycji 2012/2013.

1.Kogo szukamy?

Zapraszamy wszystkich tych, którzy bardzo dobrze znają język angielski, a jednocześnie chcieliby rozwijać jego znajomość, szczególnie pod kątem terminologii prawniczej. Istotna jest również dyspozycyjność i  gotowość do intensywnej pracy.  Ważne dla nas są też samodzielność w rozwiązywaniu problemów i obowiązkowość.

Mile widziane u kandydatów będą również: wcześniejszy udział w konkursach, odbyte praktyki i członkowstwo kołach naukowych.

2. Gdzie należy wysyłać zgłoszenia?

Zgłoszenie, zawierające krótką informację o kandydatach w kontekście powyższych kryteriów, roku studiów i dane kontaktowe prosimy wysłać na adres venividivis@gmail.com

3.Gdzie można zapoznać się z harmonogramem konkursu?

Harmonogram (jak i inne przydatne informacje związane z konkursem) edycji 2011/2012  znajduje się na stronie http://www.cisg.law.pace.edu/cisg/moot/schedule18.html .

Edycja 2012/2013 będzie miała odpowiednio podobny przebieg jak w roku 2011 i 2012.

4.Jakie zadania konkursowe stoją przed zespołem?

Konkurs jest trzyetapowy. W dwóch pierwszych etapach studenci sporządzają dwa pisma procesowe (pozew i odpowiedź na pozew), wcielając się w każdą ze stron sporu – pismo powoda należy nadesłać do drugiego tygodnia grudnia, pismo respondenta – do 3. tygodnia stycznia) . Trzecia część obejmuje etap ustny, który odbywa się w Wiedniu w połowie kwietnia. 

5.Jak wyglądają przygotowania do konkursu?

Jako, że dwójka członków zespołu znajduje się do końca lipca na wymianach studenckich w Niemczech i Hiszpanii,  obecnie spotykamy się za pośrednictwem konferencji internetowych, co poza możliwością ominięcia problemu dużej odległości, pozwala na pracę “z domu” i jak dotąd dobrze zdaje egzamin.

Same przygotowania zostały podzielone na trzy etapy:

– pierwszy, do końca lipca bieżącego roku wymaga od każdego członka drużyny ok. 3 godzin pracy tygodniowo i polega na zapoznaniu się z teoretycznymi aspektami aktów prawnych będących przedmiotem konkursu.

– drugi,  od sierpnia 2011 roku będzie polegał na zapoznaniu się ze strukturą pism w postępowaniu arbitrażowym i na napisaniu pisma powoda na podstawie kazusu obecnej, osiemnastej, edycji

-trzeci – od października 2011 roku do kwietnia to intensywne prace nad kazusem dziewiętnastej edycji, polegające na napisaniu dwóch pism procesowych – powoda i pozwanego oraz przygotowaniach do wystąpienia przed trybunałem arbitrażowym podczas finału konkursu w Wiedniu.

Szczegółowy harmonogram przygotowań zostanie wysłany potencjalnym kandydatom po wstępnej weryfikacji zgłoszeń.

Leave a Comment

Leave a comment